کد خبر: 22730
زمان انتشار: پنجشنبه 18 دى 1399 ساعت 14:44
پلمپ، پلمب، تعطیل
گلشن: معاون فرماندار طبس گفت: فرمانداری طبس با ساخت و ساز غیرمجاز و بدون پروانه ساختمان حتی گودبرداری و پی‌کنی در محدوده شهری به طور جدی برخورد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، علیرضا خلیلی امروز در جلسه کارگروه ویژه برخورد با تخلفات ساخت و ساز شهرستان طبس که در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: فرمانداری با ساخت و ساز غیرمجاز و بدون پروانه ساختمان حتی گودبرداری و پی‌کنی در محدوده شهری به طور جدی برخورد می‌کند و لازم است شهرداری طبس نیز به عنوان دستگاه متولی، جدی‌تر به این تخلفات ورود کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس یادآور شد: بخشداری‌ها حق تفکیک افراد به بومی و غیربومی برای ساخت و ساز در روستاها را ندارند، چراکه در هیچ کجای قانون به چنین موردی اشاره نشده است و تمامی افراد می‌توانند به صورت یکسان از امکانات ساخت و ساز بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه برای برخورد قاطع با متخلفان ساخت و ساز در طبس با دادستان کل و بازرس کل خراسان جنوبی نیز هماهنگی شده است، ادامه داد: اداره صنعت، معدن و تجارت طبس نیز موظف شده است تا ایستگاه‌های بتن آماده و بتن‌ریزی‌های در حال انجام را رصد کند تا از بتن‌ریزی بدون مجوز ممانعت شود.

مجید بهارستانی یزدی، شهردار طبس نیز در بخش دیگری از این جلسه بیان کرد: شهرداری طبس با کمک گرفتن از سازمان نظام مهندسی ساختمان و همچنین بازنشستگان نیروی انتظامی برای نظارت هر چه بهتر، تا حد زیادی جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر را گرفته است.

علیرضا یوسفی‌پور، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس نیز در این جلسه اظهار داشت: در روستاهای شهرستان طبس به دلیل پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن 300 میلیون ریالی به افراد واجد شرایط، تخلفات ساخت و ساز کنترل شده است.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن