کد خبر: 22731
زمان انتشار: شنبه 20 دى 1399 ساعت 08:43
کشاورزی، گندم، جو
گلشن: رئیس اداره تعاون روستایی طبس گفت: طی سال جاری ۲۱۹۴ تن گندم مازاد بر مصرف به ارزش ۵۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به صورت تضمینی از کشاورزان شهرستان طبس خریداری شده است.

مهدی آذرآبین در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: طی سال جاری مقدار ۲۱۹۴ تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان، به صورت تضمینی توسط سه مرکز خرید دولتی تعاون روستایی، از کشاورزان شهرستان طبس به قیمت هر کیلوگرم ۲۵ هزار ریال و در مجموع ۵۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال خریداری شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، بسیاری از سایر محصولات مازاد کشاورزان نیز از قبیل جو، ارزن، زعفران، سیر، سبزی و... با قیمت توافقی خریداری و در بازار به فروش می‌رسد.

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان طبس یادآور شد: در حال حاضر اتحادیه تعاون روستایی شهرستان طبس دارای یک کارخانه سبزی خشک کنی است که سبزی مازاد کشاورزان را خریداری و پس از خشک کردن و بسته‌بندی، در طبس و شهرهای اطراف به فروش می‌رساند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات تعاون روستایی، تأمین نهاده‌های کشاورزی از قبیل بذر و کود و نهاده‌های دامی از قبیل جو، ذرت، سویا، کنسانتره، کاه و یونجه است که با نرخ مصوب در اختیار کشاورزان و دامداران شهرستان طبس قرار می‌گیرد.

آذرآبین افزود: تأمین و فروش آرد نیز از دیگر وظایف اداره تعاون روستایی است که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۴۸۰۰ تن آرد در شهرستان طبس توزیع شده است؛ فروشگاه‌های تعاون روستایی نیز کالاهای اساسی و معیشتی مورد نیاز روستاییان را با قیمت مناسب در روستاها عرضه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کار توزیع نفت سفید نیز توسط ۹ فروشندگی سوخت تعاون روستایی در روستاهای دور افتاده و فاقد گازکشی به خوبی در حال انجام است.

خبرنگار: فائزه احمدی

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن