کد خبر: 22736
زمان انتشار: شنبه 27 دى 1399 ساعت 08:56
تخت‌های ویژه‌ی بیمارستان طبس دو برابر شد؛
کاهش ۹۳ درصدی میزان بستری کرونا در طبس
بیمارستان طبس
گلشن: رئیس شبکه بهداشت و درمان طبس گفت: میزان بستری بیماران کرونا در این شهرستان ۹۳ درصد کاهش یافته است، اما در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوباره طبس به روزهای فاجعه‌بار گذشته باز خواهد گشت.

حسن فروزان‌فر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: میزان بستری بیماران کرونا در شهرستان طبس طی ماه جاری نسبت به آبان ماه، ۹۳ درصد کاهش یافته است؛ همچنین تعداد ابتلا به کرونا در این شهرستان ۸۹ درصد و تعداد فوت ناشی از کرونا ۸۸ درصد کم شده است و در حال حاضر تعداد بستری بیماران کرونایی در بیمارستان طبس انگشت شمار است.

وی درباره علت تعداد بالای آمار فوت بر اثر کرونا در طبس یادآور شد: این شهرستان در پیک سوم بیماری با سه مشکل جدی مواجه شد که شامل درگیری جامعه سالمند، درگیری افراد دارای بیماری زمینه‌ای و دیر مراجعه کردن بیماران کرونایی به مراکز درمانی است؛ به ویژه سالمندان با توجه به اینکه به نوه‌های خود وابسته هستند و این بیماری در کودکان به صورت خاموش عمل می‌کند، شاهد فاجعه بودیم.

وی با اشاره به اینکه در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، دوباره طبس به روزهای فاجعه‌بار گذشته باز خواهد گشت، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند طی چند ماه گذشته برای رفع مشکلات بیمارستان طبس از قبیل کمبود اکسیژن و تخت‌های ویژه، همکاری بسیار خوبی داشته است؛ از جمله اینکه تعداد تخت‌های ویژه بیمارستان از ۶ تخت به دو برابر افزایش یافته است که هزینه تأمین هر تخت ویژه به همراه سایر ملزومات از قبیل ونتیلاتور، تخت برقی، تشک مواج و... حدود یک میلیارد تومان است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس ادامه داد: علاوه بر این یک دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید و یک دستگاه اکسیژن‌ساز ۴۰۰ لیتری در بیمارستان طبس نصب شد که اخیراً ظرفیت اکسیژن‌ساز به ۶۰۰ لیتر ارتقاء یافته است.

وی همچنین از راه‌اندازی یک بخش ویژه ۱۳ یا ۱۴ تخت‌خوابی در بیمارستان طبس تا پایان امسال خبر داد و گفت: این بخش که پس از بیرجند، بزرگترین بخش مراقبت‌های ویژه در استان خواهد بود، نه تنها برای بیماران کرونا، بلکه برای تمام بیماران حاد، کارآمد است که به دنبال آن چندین میلیارد تومان تجهیزات مورد نیاز نیز روانه شهرستان خواهد شد.

فروزان‌فر اضافه کرد: راه‌اندازی اورژانس تنفسی در ساختمانی مجزا در مجاورت بیمارستان، راه‌اندازی بخش جدید دیالیز که هم‌اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و راه‌اندازی ساختمان مجزای کلینیک تخصصی که فعلاً ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای بخش بهداشت و درمان شهرستان طبس است.

خبرنگار: محمدرضا سابقی

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن