کد خبر: 22737
زمان انتشار: يكشنبه 28 دى 1399 ساعت 10:09
دانشگاه پیام نور
گلشن: رئیس دانشگاه پیام نور مرکز طبس گفت: این دانشگاه طی دو سال متوالی، بیشترین درصد جذب دانشجو نسبت به سایر مراکز دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی را به خود اختصاص داده است.

مرتضی پیش‌بینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: دانشگاه پیام نور مرکز طبس طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بیشترین درصد جذب دانشجو نسبت به سایر مراکز دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این دانشگاه پیام نور، در بین چهار مرکز آموزش عالی شهرستان طبس، بومی‌ترین دانشگاه این شهرستان است، به طوری که بیش از ۹۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه، بومی هستند، اما در عین حال باتوجه به الکترونیک و مجازی بودن آموزش‌ها، متقاضیان از سراسر کشور می‌توانند در دانشگاه پیام نور هر شهری که مد نظرشان است تحصیل کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز طبس با اشاره به اینکه در حال حاضر ورود به این دانشگاه در تمامی رشته‌ها، بدون آزمون انجام می‌شود، افزود: این دانشگاه هم‌اکنون دارای ۱۲ رشته در مقطع کارشناسی شامل حقوق، روانشناسی، مشاوره و راهنمایی، زمین‌شناسی، حسابداری، شیمی کاربردی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، علوم تربیتی در دو گرایش و مترجمی زبان انگلیسی و همچنین رشته شیمی گرایش تجزیه در مقطع کارشناسی ارشد است.

وی همچنین از رایزنی و احتمال افزودن چند رشته کاربردی و مورد نیاز به دانشگاه پیام نور مرکز طبس در آینده نزدیک خبر داد.

پیش‌بینی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: باتوجه به اینکه بخشی از رسالت دانشگاه پیام نور، ارائه آموزش‌ها به صورت الکترونیک و مجازی است، شیوع بیماری کرونا لطمه‌ای به روند برگزاری کلاس‌ها و ارائه آموزش‌ها وارد نکرد و تمامی کلاس‌ها طبق برنامه برگزار شد.

وی اعطای وام با کارمزد یک درصد برای پرداخت شهریه دانشگاه و خرید تبلت و گوشی هوشمند، تحصیل همزمان در دو رشته، امکان انتقال و میهمان به درخواست دانشجو، امکان برگزاری امتحانات پایان ترم در هر مرکز دانشگاهی مورد تقاضای دانشجو، و برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، نیمه حضوری و الکترونیک را از دیگر مزایای منحصر به فرد تحصیل در دانشگاه پیام نور معرفی کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز طبس خاطرنشان کرد: علی‌رغم برخی کمبودها، اما باتوجه به وجود اساتید و پرسنل مجرب و دلسوز، هیچ گاه خلل و کاستی در موضوع آموزش‌ها وجود نداشته است.

وی همچنین از آماده‌سازی و افتتاح استخر ذخیره آب و سیستم آب‌رسانی نوین در راستای ترمیم فضای سبز محیطی این دانشگاه در دهه فجر امسال خبر داد.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن