کد خبر: 22741
زمان انتشار: سه شنبه 30 دى 1399 ساعت 20:27
تردد روزانه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از محور طبس - دیهوک؛
باند دوم محور طبس - دیهوک ردیف بودجه می‌گیرد
راه، جاده
گلشن: کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه احداث باند دوم محور طبس - دیهوک مورد تأیید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفته است، گفت: پیگیری می‌شود تا برای این پروژه ردیف اعتباری در بودجه اصلاحی سال ۱۴۰۰ اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، مهرزاد ذبیحی کارشناس امور راه و ترابری سازمان برنامه و بودجه کشور که به منظور بررسی وضعیت پروژه‌های راهسازی بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس به این بخش سفر کرده است، پس از چندین ساعت بازدید، عصر امروز طی جلسه‌ای در محل پلیس‌راه دیهوک اظهار داشت: محور طبس - دیهوک بسیار پرترافیک است که باتوجه به دوطرفه، تک‌بانده و باریک بودن این محور، حادثه‌ساز است.

وی اضافه کرد: احداث باند دوم محور طبس - دیهوک مورد تأیید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفته است و پیگیری می‌شود تا برای این پروژه ردیف اعتباری در بودجه اصلاحی سال ۱۴۰۰ اختصاص یابد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم صادقی، امام جمعه دیهوک نیز در این جلسه تصریح کرد: جاده بسیار پرتردد طبس - دیهوک که بخشی از مسیر مرکز استان خراسان جنوبی به مرکز کشور است، هر لحظه آبستن حوادث بالقوه‌ی زیادی است، به طوری که خودم چندین مرتبه در این محور به دلیل عرض کم جاده و ترافیک سنگین در معرض حادثه جدی قرار گرفته‌ام.

مهدی شجاع بخشدار دیهوک هم ضمن تشریح وضعیت جاده‌های اصلی و شریانی بخش دیهوک به‌ویژه جاده طبس - دیهوک، خاطرنشان کرد: حدود 500 کیلومتر از راه‌های استان و شهرستان و دو محور از مجموع ۱۰ محور شریانی و اصلی کشور در بخش دیهوک شهرستان طبس قرار دارد.

وی ادامه داد: محورهای مواصلاتی شریانی دیهوک به دلیل نقش اتصال بین استان‌های مهم کرمان، اصفهان و یزد به خراسان رضوی و مرزهای خراسان جنوبی و سایر مرزهای شرقی به عنوان یکی از شریان‌های اصلی ترانزیتی اقتصادی کشور محسوب می‌شود و شایسته است مسئولان ارشد در راستای توسعه آن توجه ویژه‌تری داشته باشند.

سرگرد حمید میرخالقی فرمانده پلیس‌راه دیهوک نیز یادآور شد: محور ارتباطی مرکز استان به مرکز کشور در قطعه‌ی ۸۵ کیلومتری دیهوک به طبس که عبور و مرور در آن همچنان دوطرفه است، ترافیک فوق‌العاده سنگینی دارد، به طوری که در هر شبانه‌روز فقط حدود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از این محور عبور می‌کند که این موضوع، ضرورت احداث باند دوم طبس - دیهوک را دوچندان می‌کند.

در این جلسه، معاون هماهنگی امور عمرانی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان طبس، سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طبس، رئیس شورای اسلامی بخش دیهوک و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر دیهوک نیز حضور داشتند.

خبرنگار: سمانه سالاری کامرود

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن