کد خبر: 22742
زمان انتشار: پنجشنبه 2 بهمن 1399 ساعت 08:12
رایانه، شبکه، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، اینترنت
گلشن: رئیس مرکز رشد واحدهای فناور طبس گفت: دو وب‌سایت «فاپول» و «ویدیتور» متعلق به شرکت‌های پذیرش شده در مرکز رشد طبس در جایگاه نخست موتور جستجوی گوگل قرار گرفتند.

سیدناصر سجادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: وب‌سایت فاپول متعلق به شرکت توسعه فناور ورنا سگال و وب‌سایت ویدیتور متعلق به شرکت ویرانگار پویا برگ زرین که جزو شرکت‌های پذیرش شده در مرکز رشد طبس هستند، در جایگاه نخست صفحه موتور جستجوی گوگل قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: وب‌سایت فاپول به‌عنوان بزرگترین سایت فروش فایل در کشور و وب‌سایت ویدیتور بستری برای ساخت ویدئو بصورت آنلاین و جزو افتخارات مرکز رشد واحدهای فناور طبس در زمینه فناوری اطلاعات است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور طبس بیان کرد: کسب عنوان فناور برتر خراسان جنوبی توسط فرهاد عبدی، مدیرعامل شرکت توسعه فناور ورنا سگال و طراح وب‌سایت فاپول، کسب ۳ جواز کسب و کارهای اینترنتی و ثبت ۴ مورد فناوری در سامانه ارزیابی فناوری‌ها بخش دیگری از افتخارات این مرکز در سال جاری است.

وی افزود: کسب گواهی نقره‌ای توسط شرکت کیمیا صنعت فخر ایرانیان از مرکز صنعتی‌سازی نانو و ۳ مورد ثبت اختراع از دیگر موفقیت‌های کسب شده توسط شرکت‌های پذیرش شده در مرکز رشد واحدهای فناور طبس است.

سجادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵ واحد فعال در حوزه‌های فناوری اطلاعات، معدن، برق، کشاورزی و مکانیک مشغول به فعالیت در مرکز رشد واحدهای فناور طبس هستند؛ از ابتدای تأسیس این مرکز نیز در مجموع ۶۷ واحد فناور از خدمات مرکز رشد طبس بهره‌مند شده‌اند.

وی یادآور شد: خرید ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور طبس که با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی، در سال جاری صورت گرفت، زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت بیشتر است؛ گرچه این ساختمان باتوجه به قدمت بنا، نیازمند بازسازی و تعمیرات است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور طبس با اشاره به اینکه این مرکز برای پذیرش ایده در زمینه‌های جدید هیچ محدودیتی ندارد، درباره فرآیند پذیرش یک ایده یا طرح تجاری گفت: ایده‌های ارائه شده پس از بررسی ابتدایی، در نهایت در شورای پذیرش نیز بررسی و از نظر علمی، داوری می‌شود که در صورت پذیرش، خدمات متنوعی از سوی مرکز رشد از قبیل فضای کاری یا کارگاهی به تناسب نوع فعالیت واحد، ارائه خدمات مشاوره‌ای حقوقی، بازاریابی و...، اعطای تسهیلات مالی، برخورداری از معافیت مالیاتی و کمک هزینه حضور در نمایشگاه به این واحدها ارائه می‌شود.

خبرنگار: سعیدرضا بی‌طرف

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن