کد خبر: 22744
زمان انتشار: شنبه 4 بهمن 1399 ساعت 14:24
اشتباه در تأیید متقاضیان مسکن ملی طبس؛
دست‌کم ۲۰۰ متقاضی مسکن ملی طبس حذف می‌شوند
مسکن، خانه، کلید
گلشن: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: بررسی سبز بودن فرم ج متقاضیان مسکن ملی طبس به علت خطای سیستمی سازمان ثبت اسناد و املاک به درستی انجام نشده و پیش‌بینی می‌شود پس از بررسی مجدد، صلاحیت حداقل ۲۰۰ متقاضی در طبس رد شود.

علیرضا یوسفی‌پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: اشتباه سازمان ثبت اسناد و املاک در بررسی سبز بودن فرم ج متقاضیان مسکن ملی طبس محرز است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون به علت خطای پیش آمده، کار واگذاری زمین به متقاضیان مسکن ملی در طبس متوقف شده است و پیش‌بینی می‌شود صلاحیت ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از متقاضیان مسکن ملی طبس که پیش از این تأیید شده و حتی مبلغ ۴۰ میلیون تومان اولیه را واریز کرده بودند، رد شده و از لیست حذف شوند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس با اشاره به اینکه نتیجه نهایی بررسی‌ها، حداکثر تا پایان هفته جاری مشخص و اعلام می‌شود، یادآور شد: تمامی متقاضیان مسکن ملی پیش از این طی یک تعهدنامه محضری پذیرفته‌اند که چنانچه در هر مرحله از واگذاری‌ها مشخص شود که خود یا همسرشان دارای زمین یا مسکن بوده‌اند، از لیست حذف خواهند شد و اکنون نیز متقاضیانی که قرار است حذف شوند جزو افرادی هستند که خود یا همسرشان دارای زمین یا مسکن هستند که این افراد موظف به پرداخت جریمه به دولت خواهند بود.

وی یادآور شد: در مرحله اول طرح مسکن ملی، ۲۳۶۰ نفر در شهرستان طبس ثبت نام کردند که از این تعداد، ۱۹۹۱ نفر مبلغ ۴۰ میلیون تومان اولیه را پرداخت کرده و واجد شرایط دریافت زمین شناخته شده‌اند؛ پس از قرعه‌کشی مرحله اول به ۶۲۸ نفر در سایت ۵۰ هکتاری و ۵۶ نفر در سایت بلوار منا، و پس از قرعه‌کشی دوم به ۱۳۰۷ نفر در سایت ۷۹ هکتاری زمین تعلق گرفته است.

معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طبس نیز در گفت و گو با خبرنگار گلشن ضمن تأیید اشتباه صورت گرفته، گفت: مورد پیش آمده به علت اشتباه فردی نیست و در واقع نقص و ایراد سیستمی در سازمان ثبت اسناد و املاک بوده است که در حال حاضر با کمک اداره ثبت اسناد و املاک طبس مشغول پالایش مجدد متقاضیان مسکن ملی این شهرستان هستیم.

سیدحسین سجادی با اشاره به اینکه این پالایش شامل سندهای قولنامه‌ای نمی‌شود، بیان کرد: چنانچه اشتباه محرز شده و مشخص شود متقاضیان مسکن ملی دارای سند ثبتی هستند، طبق تعهدی که در دفترخانه داده‌اند، با آن‌ها برخورد قانونی شده و پس از کسر هزینه‌های دولت، مبلغ پرداختی آن‌ها مسترد خواهد شد.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان طبس نیز در گفت و گو با خبرنگار گلشن، مشکل پیش آمده را پذیرفت و افزود: پیش از این استعلام انجام شده به صورت مستقیم از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گرفته شده بوده و به نظر می‌رسد که ممکن است این اشتباه در مورد برخی دیگر از شهرها نیز وجود داشته باشد.

رضا کدخدایی با اشاره به اینکه فعلاً تعداد تخلفات مشخص نیست، اضافه کرد: اکنون به کمک اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس به جد در حال بررسی مجدد دقیق تمامی متقاضیان مسکن ملی طبس هستیم.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن