کد خبر: 22746
زمان انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1399 ساعت 08:31
تولید ۱۰ درصد از زغالسنگ کشور توسط شرکت معدن‌جو طبس؛
شرکت معدن‌جو طبس مکانیزه می‌شود
کارگر، معدنچی، زغالسنگ
گلشن: مدیرعامل شرکت معدنی معدن‌جو طبس طی جلسه‌ای در حضور معاون وزیر کار، این شرکت را آماده‌ی ورود به ساختار مکانیزه دانست و موانع توسعه‌ی این واحد را مشکل در تأمین نیروی انسانی، تأمین چوب و تأمین آب و برق اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، محمد مجتهدزاده طی جلسه‌ای که با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل کارگاه شرکت معدنی معدن‌جو طبس برگزار شد، ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده، موانع و مشکلات این شرکت را تشریح و پیشنهادهایی برای رفع مشکلات ارائه کرد.

وی گفت: شرکت معدنی معدن‌جو از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز و در سال ۱۳۸۰ شروع به استخراج کرده است که این منطقه معدنی با وسعت ۱۸ کیلومتر، ۱۰ میلیون تن ذخیره زغال دارد.

مدیرعامل شرکت معدنجو طبس میزان استخراج سالانه این شرکت معدنی را ۴۰۰ هزار تن معادل ۱۰ درصد از تولید زغالسنگ کشور بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه این شرکت در حال حاضر ۱۳۰۰ نفر نیروی کار دارد، شرکت معدن‌جو را آماده ورود به ساختار مکانیزه دانست و مشکلات توسعه این واحد را مشکل تأمین نیروی انسانی، تأمین چوب و تأمین آب و برق اعلام کرد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به شهرستان طبس سفر کرده است، نیز در این جلسه اظهار داشت: در کمیته اقتصادی دولت درصدد پذیرش هزینه‌های حوزه ایمنی شرکت‌ها به جای مالیات هستیم.

حاتم شاکرمی همچنین از تصویب لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به مقاوله‌نامه شماره ۱۷۶ سازمان بین‌المللی کار درباره افزایش ایمنی معادن، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

شاکرمی مکانیزاسیون را پلی برای ارتقا بهره‌وری دانست و افزود: بهره‌وری یک معدن مکانیزه ۹۰ برابر یک معدن معمولی است.

وی همچنین در صحبت‌های خود بر احداث مرکز امداد و نجات در شهرستان طبس با همکاری استانداری تأکید کرد.

شاکرمی در پاسخ به مشکلات مطرح شده، اصلاح آیین‌نامه کارهای سخت و زیان‌آور با همکاری اتاق بازرگانی را از اقدامات در دست اجرا بیان کرد.

‌معاون وزیر کار هدف خود از سفر به استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس را توسعه مشاغل، ارتقای ایمنی کارگران و دیدار با تشکل‌های کارگری بیان کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی هم افزایش قیمت را مانعی برای توسعه تجهیزات ایمنی برشمرد.

غلامرضا اشرفی یادآور شد: خوشبختانه در سال گذشته کاهش ۵۵ درصدی حوادث ناشی از کار را شاهد بوده‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ويژه شهرستان طبس نیز پایتخت زغالسنگ ایران را از بهترین ظرفیت‌های اقتصادی کشور معرفی کرد و خواستار نگاه ویژه به توسعه پایدار و تأمین نیروی انسانی این منطقه شد.

مهدی الاهی خاطرنشان کرد: احداث مجتمع بهداشتی - درمانی یا مجموعه فرهنگی - تفریحی خواسته جامعه کارگری شهرستان طبس است.

محمدرضا دبیری، مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی نیز در سخنان خود ضمن تشکر از حضور شاکرمی، ارتقا کلینیک تأمین اجتماعی طبس و تبدیل آن به بیمارستان را خواستار شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر به شهرستان طبس، با حضور در منطقه معدنی پروده و شرکت معدنی معدنجو از نزدیک به بررسی موانع و مشکلات این شرکت پرداخت.

خبرنگار: سعیدرضا بی‌طرف

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن