کد خبر: 22747
زمان انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1399 ساعت 09:36
زغالسنگ، معدن
گلشن: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت زغالسنگ پروده طبس با بومی‌سازی بیش از ۱۴۰۰ قطعه، بهترین مصداق جهش تولید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به منظور بازدید از دو شرکت معدنی طبس به این شهرستان سفر کرده است، در جلسه‌ای در محل شرکت زغالسنگ پروده طبس، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های مثبت شرکت زغالسنگ پروده طبس در راستای بومی‌سازی ۱۴۰۰ قطعه، این شرکت را بهترین مصداق جهش تولید دانست.

وی شرکت زغالسنگ پروده طبس را الگویی برای سایر شرکت‌های معدنی معرفی کرد و خواستار انتقال تجربیات این شرکت و مساعدت برای توسعه سایر مناطق معدنی شد.

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه پیش‌بینی شده است ۲.۵ درصد رشد کشور از طریق توسعه بهره‌وری انجام شود، افزود: این مهم جز با سیر قطار فعالیت واحدها به سمت مکانیزه‌سازی امکان‌پذیر نیست.

مدیرعامل شرکت زغالسنگ پروده طبس نیز در این جلسه بیان کرد: این شرکت به‌عنوان تنها شرکت مکانیزه زغالسنگ کشور در سال ۱۳۸۶ تأسیس و یک سال بعد به بهره‌برداری رسید.

رمضان کریتی ثانی با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر ۲۵۰۰ نیروی کار دارد، اضافه کرد: شرکت زغالسنگ پروده طبس در سال ۹۷ رکورد استخراج زغالسنگ با میزان ۱۴ هزار تن استخراج در یک روز و از یک کارگاه را ثبت کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت زغالسنگ پروده طبس طی مدت زمان فعالیت خود موفق به بومی‌سازی بیش از ۱۴۰۰ قطعه شده است.

مدیرعامل شرکت زغالسنگ پروده طبس، دو پروژه اصلاح مدار تغلیظ کارخانه زغالشویی و خرید ست لانگ وال استخراج مکانیزه را از اهداف توسعه‌ای مهم این شرکت بیان کرد.

حاتم شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از این جلسه، طبس را به مقصد بیرجند ترک کرد.

خبرنگار: سعیدرضا بی‌طرف

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن