کد خبر: 22748
زمان انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1399 ساعت 10:50
گزارشي جامع از يک سفر 6 ساعته؛
روز پر«کار» دو معاون وزیر «کار» در طبس!
صنعت، صنعتگر، کارگر، مهندس
گلشن: دو معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر به شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی، حدود 10 برنامه‌ی مختلف داشتند و روز پرکاری را گذراندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، عیسی منصوری معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی اصحابی معاون توانمندسازی و ساماندهی صندوق کارآفريني امید کشور، و حمزه وکیلی معاون شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) روز یکشنبه به وسیله هواپیما به شهرستان طبس سفر کردند و در محل فرودگاه شهدای طبس مورد استقبال مسئولان محلی قرار گرفتند.

محمدجواد فلاحی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس، محمدرضا دبیری مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری خراسان جنوبی، غلامرضا اشرفی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، علی‌اکبر اکبری‌راد مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان جنوبی، حسن رمضانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، محمد زنگنه مدیر صندوق کارآفريني اميد خراسان جنوبی، و فرزاد فیروزی مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی از جمله مسئولان حاضر در فرودگاه طبس بودند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون در سفر به شهرستان طبس از چندین پروژه و کارخانه بازدید کرد که کارخانه شیر واقع در روستای جوخواه طبس اولین مقصد این بازدیدها بود.

این کارخانه با مدیریت محمدرضا حسن‌زاده، توانسته موجب تکمیل زنجیره تولید در شهرستان طبس و جلوگیری از خروج حداقل 10 تن شیر در روز و همچنین کاهش هزینه‌های حمل و نقل و نگهداری شیر شده و زمینه اشتغال 10 نفر را به طور مستقیم فراهم کند.

عیسی منصوری همچنین از پروژه در دست احداث اقامتگاه بومگردی چهارده طبس بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه گردشگری قرار گرفت.

این پروژه که در راستای توسعه فرهنگ بوم‌گردی و اتکا بر ظرفیت‌های داخلی برای گردشگری با سرمایه‌گذاری مهدی میرزاده در حال احداث است، تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود بتواند برای 17 نفر به‌طور مستقیم شغل ایجاد کند.

کارخانه خوراک دام گلشن کویر طبس به مدیریت میثم زمانی نیز مورد بازدید معاون وزیر کار قرار گرفت که در این بازدید نسبت به رفع مشکلات و موانع موجود این کارخانه قول مساعد داده شد.

این کارخانه با ظرفیت تولید 15 تن خوراک دام در ساعت، نیازمند 50 میلیارد ریال تسهیلات به منظور افزایش تولید و اشتغال‌زایی است.

عیسی منصوری همچنین از شرکت نساجی ترنج نرگس واقع در شهرک صنعتی طبس، با پیشرفت فیزیکی 65 درصد بازدید کرد. این کارخانه پس از راه‌اندازی برای 220 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با حضور در پلی‌کلینیک تخصصی تأمین اجتماعی طبس از بخش‌های مختلف درمانی و داروخانه این مرکز بازدید و با حضور در بخش‌های مختلف این درمانگاه از نزدیک روند ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را بررسی کرد.

وی همچنین از مجموعه هتل و سالن‌های پذیرایی نارنجستان طبس به مدیریت عذرا اصلحی و شرکت طبس پودر آران تولیدکننده مواد معدنی وکلسیناسیون آهک و دولومیت با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و پیش‌بینی 40 نفر اشتغال‌زایی بازدید کرد.

اما حاتم شاکرمی، دیگر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به طور همزمان برنامه‌های جداگانه‌ای در شهرستان طبس داشت.

وی ابتدا از شرکت معدنی معدنجو با وسعت حوزه زغالی 18 کیلومترمربع و 1300 نیروی کار بازدید کرد.

این شرکت سالانه 400 هزار تن زغالسنگ معادل 10 درصد از تولید زغالسنگ کشور را تولید می‌کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از شرکت زغالسنگ پروده طبس نیز بازدید کرد.

این شرکت با 2500 نفر نیروی انسانی، موفق شده حتی رکورد استخراج 14 هزار تن زغالسنگ در یک روز و از یک کارگاه را ثبت کند و تاکنون بیش از 1400 قطعه را بومی‌سازی کرده است.

معاونان وزیر کار و سایر مسئولانی که یکشنبه با پرواز از تهران به طبس آمده بودند، پس از پایان بازدیدها، یکشنبه شب، طبس را به مقصد بیرجند ترک کردند.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن