کد خبر: 22749
زمان انتشار: چهارشنبه 8 بهمن 1399 ساعت 09:51
واکنش‌ها به انتشار یک کلیپ در فضای مجازی؛
۵۰ تن روغن مایع و جامد در طبس توزیع می‌شود
طرح نظارتی بازار
گلشن: رئیس اداره صمت طبس گفت: طی هفته‌های اخیر ۲۰ تن روغن مایع و جامد تنظیم بازار بین ۳۰ عامل توزیع در این شهرستان پخش شد و طی چند روز آینده مجدداً ۵۰ تن دیگر روغن مایع و جامد به دست عاملان توزیع در سراسر شهرستان خواهد رسید.

محمود زارع‌نیا در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن، در واکنش به انتشار کلیپی در فضای مجازی حاوی تصاویری از ازدحام و صف طولانی مردم در شهر عشق‌آباد، مرکز بخش دستگردان شهرستان طبس برای دریافت روغن، اظهار داشت: باتوجه به وعده داده شده، ۲۰ تن روغن مایع و جامد تنظیم بازار طی هفته‌های اخیر بین ۳۰ عامل توزیع در شهرستان طبس پخش شد و طی چند روز آینده مجدداً ۵۰ تن دیگر روغن مایع و جامد تنظیم بازار بین عاملان توزیع در سراسر شهرستان توزیع خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس با اشاره به اینکه کلیپ منتشر شده مربوط به عوامل پخش این اداره نبوده، افزود: انتظار است تا در شهرها و روستاها، مسئولان محلی موضوع پخش روغن را مدیریت کنند تا دچار مشکل نشوند.

بخشدار دستگردان طبس نیز در این باره به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن گفت: روغن سهمیه‌ای تنظیم بازار، شامل روغن مایع و جامد طی دو هفته اخیر از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت بین مراکز پخش بخش دستگردان توزیع شده است.

محمدعلی شیردل ادامه داد: اما با توجه به فرهنگ غذایی مردم عشق‌آباد، روغن جامد در این بخش، مقبول‌تر و پراستفاده‌تر است، به همین دلیل میزان روغن جامد عرضه شده، پاسخ‌گوی حجم بالای تقاضای مردم نبوده و اکنون نیز همچنان دچار کمبود روغن جامد در بخش دستگردان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این توزیع که موجب تجمع مردم شده، از سمت اداره صنعت، معدن و تجارت نبوده است، بلکه یکی از شرکت‌های تعاونی روستایی اقدام به عرضه مقدار اندکی روغن جامد بین افراد کرده که به دلیل اطلاعیه‌ای که شب گذشته منتشر کرده، موجب ازدحام و تجمع مردم در مقابل درب محل توزیع شده است.

بخشدار دستگردان یادآور شد: باتوجه به عرضه روغن تنظیم بازار از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت، فعلاً کمبودی در زمینه روغن مایع در بخش دستگردان وجود ندارد و کمبود فقط در زمینه روغن جامد است.

کلیپ مربوطه  را در صفحه گلشن در اینستاگرام ببینید:

instagram.com/GolshanTabas.ir

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن