کد خبر: 22751
زمان انتشار: دوشنبه 13 بهمن 1399 ساعت 10:58
فیلم
گلشن: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس گفت: دومین جشنواره‌ی فیلم و عکس «کویر و زندگی» در گستره‌ی ملی و به میزبانی شهرستان طبس برگزار می‌شود.

علیرضا عصاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: تمامی تمهیدات و مقدمات لازم برای برگزاری دومین جشنواره فیلم و عکس «کویر و زندگی» در گستره ملی و به میزبانی شهرستان طبس، با حضور داوران برجسته انجام شده است و فراخوان مربوطه به زودی منتشر می‌شود.

وی با اشاره به رونمایی از پوستر این جشنواره طی چند روز گذشته و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان محلی، افزود: اختتامیه دومین جشنواره فیلم و عکس کویر و زندگی در تابستان ۱۴۰۰ به صورت حضوری و یا مجازی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، شناساندن ابعاد مختلف زندگی در مناطق کویری، مواهب خدادادی، فرهنگ و آداب و رسوم، و بیان زیبایی‌های زندگی انسان است که در محورهای چشم‌اندازهای زیبای طبیعت کویر، آداب و رسوم، جشن و مراسم آیینی در نواحی کویری و هر اثری که بیان‌گر فرهنگ، روح زندگی و زیبایی و شکوه کویر باشد، برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس کویر و زندگی نیز سال گذشته و در گستره جغرافیایی ۹ استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، قم و تهران به میزبانی شهرستان طبس برگزار شد.

عصاری ادامه داد: در جشنواره نخست، تعداد ۲۵۰۰ قطعه عکس از ۳۱۰ عکاس و ۱۲۵ فیلم کوتاه از ۹۸ فیلم‌ساز به دبیرخانه جشنواره واصل شد؛ آئین اختتامیه مربوطه نیز که قرار بود ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا لغو، و فایل ویدئویی اختتامیه از طریق وب‌سایت جشنواره منتشر شد.

رئیس کارگروه فرهنگی و هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر شهرستان طبس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۳۶ برنامه فرهنگی و هنری برای اجرا طی دهه فجر در طبس پیش‌بینی شده که شامل شب شعر، محافل انس با قرآن، جشن انقلاب، نشست‌های فرهنگی و هنری و... است که با توجه به بیماری کرونا، بیشتر به صورت مجازی برگزار می‌شود.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن