کد خبر: 22753
زمان انتشار: دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 21:43
با حضور وزیر راه و شهرسازی در شهرستان طبس؛
۹۰ کیلومتر از باند دوم راه‌های خراسان جنوبی افتتاح شد
افتتاح، بهره برداری، روبان، قیچی
گلشن: وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرستان طبس به طور همزمان ۹۰ کیلومتر از باند دوم راه‌های خراسان جنوبی را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران که به منظور بازدید و افتتاح چند پروژه به خراسان جنوبی سفر کرده است، دقایقی پیش در اولین برنامه با حضور در کیلومتر ۱۴۰ محور دیهوک - راور در شهرستان طبس، به طور همزمان ۹۰ کیلومتر از باند دوم راه‌های استان را افتتاح کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در حاشیه این آیین افتتاحیه به خبرنگار گلشن گفت: بابت این ۹۰ کیلومتر باند دوم در مجموع ۲۰۱ میلیارد تومان هزینه شده که بیش از ۳۶۵ میلیارد تومان ارزش روز آن است.

وحید داعی بیان کرد: قطعه‌های اول، دوم و سوم از باند دوم بزرگراه بیرجند - قائن به طول ۱۷ کیلومتر، باند دوم محور فردوس - بجستان به طول ۱۳ کیلومتر، قطعه دوم از باند دوم محور فردوس - دیهوک به طول ۸ کیلومتر، باند دوم محور دیهوک - راور به طول ۱۸ کیلومتر، باند دوم محور بیرجند - نهبندان به طول ۴ کیلومتر، باند دوم محور قائن - کالشور به طول ۱۲ کیلومتر، باند دوم محور قائن - حاجی‌آباد به طول ۱۵ کیلومتر، و تکمیل زیرساخت راه نمایشگاه بین‌المللی بیرجند به طول ۳ کیلومتر، پروژه‌هایی است که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در خراسان جنوبی رسماً به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت قیر، در راستای کاهش هزینه‌ها در این پروژه‌ها از تکنولوژی روسازی بتنی استفاده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی یادآور شد: استان خراسان جنوبی در ابتدای امسال دارای ۶۱۴ کیلومتر باند دوم بوده که ۴۷ کیلومتر طی هفته دولت و ۹۰ کیلومتر امروز به این مقدار افزوده شده و طول باند دوم راه‌های استان اکنون به ۷۵۱ کیلومتر رسیده است.

وی هدف از اجرای این پروژه‌ها را افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای، افزایش سرعت و ظرفیت مسیر، تسهیل در تردد زوار حضرت علی‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام و توسعه و رونق اقتصادی استان دانست.

داعی گفت: استان خراسان جنوبی در مسیر کریدورهای اصلی جنوب - شمال نواحی شرقی کشور شامل محور چابهار - زاهدان - بیرجند - مشهد و محور بندرعباس - کرمان - دیهوک - فردوس - بجستان - مشهد واقع شده است که مسیر جابجایی کالا از بنادر مهم شهید بهشتی چابهار و شهید رجایی بندرعباس به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه، افغانستان و شمال شرق کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به موقعیت شهر مقدس مشهد، محورهای افتتاح شده مسیر تردد زوار مناطق شرقی و جنوبی کشور به سمت بارگاه ملکوتی امام رضا علیه‌السلام است.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن