کد خبر: 22754
زمان انتشار: پنجشنبه 23 بهمن 1399 ساعت 10:04
لزوم احیای اداره راه و شهرسازی دیهوک؛
اداره راه و شهرسازی طبس ارتقاء یابد
راه، جاده
گلشن: رئیس شورای اسلامی بخش دیهوک شهرستان طبس گفت: شرایط ویژه‌ی وسیع‌ترین شهرستان کشور می‌طلبد تا معاونت اداره‌کل راه و شهرسازی شهرستان طبس به اداره‌کل راه و شهرسازی غرب استان خراسان جنوبی ارتقاء یافته و نیز اداره راه و شهرسازی دیهوک احیا شود.

مصطفی محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان خراسان جنوبی اظهار داشت: طبس وسیع‌ترین شهرستان کشور با منابع غنی معدنی زغال‌سنگ در بخش دیهوک است و بخش دیهوک بزرگ‌ترین بخش کشور با حوزه جاده‌ای بسیار گسترده محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: 500 کیلومتر از راه‌های اصلی خراسان جنوبی و 2 شریان اصلی از 10 شریان اصلی کشور در بخش دیهوک قرار گرفته و 3 کریدور اصلی کشور در غرب استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس واقع است.

رئیس شورای اسلامی بخش دیهوک شهرستان طبس تصریح کرد: علی‌رغم اقدامات خوب اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با وجود گستردگی و طول راه‌های زیاد، اما ارتقاء تشکیلات راه و شهرسازی در غرب استان خراسان جنوبی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: باتوجه به برخورداری طبس از معاونت استانداری و فرمانداری ویژه، حوزه گسترده راه‌ها در سطح شهرستان، مسافت زیاد غرب استان خراسان جنوبی تا مرکز استان، نیاز به پیگیری ویژه برای احداث باندهای دوم و نگهداری محورهای مواصلاتی غرب استان، لازم است تا همان‌طور که براساس تصمیمات وزارت راه و شهرسازی در استان‌های پهناور کشور ماند سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، سمنان و... دو اداره کل راه و شهرسازی استقرار یافته که موجب ارائه خدمات مناسبت در حوزه راه و شهرسازی شده است، معاونت اداره کل راه و شهرسازی شهرستان طبس به اداره کل راه و شهرسازی غرب استان خراسان جنوبی ارتقاء یابد.

محمدی گفت: علاوه بر این، احیای مجدد اداره راه و شهرسازی دیهوک که در سال 1397 بر اساس چارت سازمانی ابلاغی وزارت راه و شهرسازی از مرکز بخش دیهوک حذف شده نیز ضروری است.

وی ضمن خیرمقدم به محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به دلیل حضور در خراسان جنوبی، اضافه کرد: این موضوع در حاشیه افتتاح همزمان 90 کیلومتر باند دوم راه‌های خراسان جنوبی در محل کیلومتر 140 محور دیهوک - راور، حضوراً و همچنین طی نامه‌ای نیز به وزیر راه و شهرسازی منتقل شد.

رئیس شورای اسلامی بخش دیهوک بیان کرد: راه‌اندازی مجتمع‌های خدماتی - رفاهی در محورهای مواصلاتی بخش دیهوک، تأمین اعتبار برای احداث باند دوم محور دیهوک - طبس در اصلاحیه بودجه 1400، تأمین اعتبار برای مرمت و مناسب‌سازی راه‌های روستایی اسفندیار - مرغوب، پیکوه، سرند و ماودر، و جاده ورودی اسماعیل‌آباد به عرب‌آباد - دهنو - زنوغان، تأمین اعتبار برای تکمیل جاده معدن پروده به مرکز بخش دیهوک و تکمیل پروژه نیمه‌تمام راه روستایی قوامیه - چکاب از دیگر درخواست‌های حوزه راه بخش دیهوک است که پیش‌تر طی مکاتباتی به وزیر راه و شهرسازی اعلام شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن