کد خبر: 7850
زمان انتشار: شنبه 7 بهمن 1391 ساعت 11:57
تشریح خدمات دولت از تریبون نماز جمعه؛
اجرای خط انتقال گاز به عشق‌آباد طبس آغاز می‌شود
حیدر نوروزی، معاون امور عمرانی استانداری یزد
گلشن: معاون عمرانی استاندار یزد طی سخنانی از تریبون نماز جمعه طبس به تشریح خدمات دولت در این شهرستان پرداخت و اظهار داشت: اجرای خط انتقال گاز از ده‌محمد به عشق‌آباد طبس بزودی و پس از اتمام روند مناقصه، آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، حیدر نوروزی بین نمازهای جمعه و عصر برای نمازگزاران طبس سخنرانی و خدمات اخیر دولت در این شهرستان را تشریح کرد.

وی درباره گازرسانی به شهرستان طبس اظهار داشت: کار احداث شبکه داخلی گاز شهر طبس از اواخر سال 1389 آغاز شد که هم‌اکنون اجرای این شبکه در اکثر شهر طبس به اتمام رسیده است و برای تأمین علمک و کنتور مورد نیاز نیز برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا کار واگذاری انشعاب گاز به متقاضیان در زمان کوتاه‌تری انجام شود.

معاون عمرانی استاندار یزد با اشاره به اینکه کار گازرسانی به واحدهای مسکن مهر طبس به پایان رسیده است، افزود: پروژه احداث خط انتقال گاز از ده‌محمد به عشق‌آباد طبس در حال برگزاری مناقصه‌ی خرید لوله و اجرای پیمان است که پس از اتمام روند مناقصه، اجرای این پروژه آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: مطالعه احداث خط انتقال گاز به شهر دیهوک طبس و همچنین مطالعه احداث شبکه داخلی گاز شهر دیهوک انجام شده است که در صورت اعلام شرکت ملی گاز کشور این پروژه هم آغاز خواهد شد.

ارتقاء بیمارستان 100 تختخوابی طبس به 130 تخت

نوروزی بیان کرد: هم‌اکنون بیمارستان یکصد تختخوابی شهر طبس که به 130 تخت ارتقاء یافته است، بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برخورداری روستاهای بالای 20 خانوار طبس از نعمت برق

وی یادآور شد: احداث پست برق 400 کیلوولت طبس و احداث خط انتقال طبس - بافق به طول 275 کیلومتر با هدف پایداری شبکه برق در شهرستان طبس و استان یزد و اتصال شبکه سراسری برق به استان‌های خراسان به پایان رسیده است و بهره‌برداری از آن بزودی آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون تمامی روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان طبس از نعمت برق برخوردار هستند.

احداث 5 مجتمع آبرسانی در طبس

معاون عمرانی استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود درباره احداث مجتمع‌های آبرسانی خاطرنشان کرد: مجتمع آبرسانی شامل حفر یک یا چند حلقه چاه، ایجاد شبکه خط انتقال و شبکه توزیع و ایجاد مخازن متعدد برای ذخیره‌سازی و پمپاژ است که در سطح استان یزد تعداد 17 مجتمع آبرسانی احداث شده یا در دست احداث است.

وی ادامه داد: مجتمع آبرسانی دیهوک طبس و مجتمع آبرسانی زمزم طبس برای تأمین آب 49 روستا با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال اجرا و به بهره‌برداری رسیده است و سه پروژه مجتمع آبرسانی کویر، کوثر و یخاب نیز در شهرستان طبس در دست اجراست.

نوروزی گفت: حفر 5 حلقه چاه با ظرفیت آبدهی 90 لیتر در ثانیه، اصلاح 100 کیلومتر شبکه توزیع آب، ساخت 10 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب، اصلاح و توسعه شبکه آب شرب و اجرای 10 کیلومتر خط انتقال از مهمترین اقدامات اخیر اداره آب و فاضلاب شهر طبس است.

300 میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌های مخابراتی طبس هزینه شده است

وی درباره پروژه‌های مخابراتی شهرستان طبس هم اظهار داشت: طی 9 سال گذشته در مجموع مبلغ 300 میلیارد ریال در بخش‌های مختلف مخابرات در شهرستان طبس هزینه شده که از جمله آن اجرای 1150 کیلومتر فیبر نوری، 61 سایت تلفن همراه، 13 سایت دیتا و 27 دفتر آی‌سی‌تی روستایی است.

معاون عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان طبس از نعمت تلفن خانگی برخوردارند، افزود: هم‌اکنون 97 درصد جمعیت کل روستاهای شهرستان طبس دارای تلفن خانگی، 95 درصد تحت پوشش تلفن همراه، و 96 درصد تحت پوشش خدمات دیتا هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در شهرستان طبس 39 درصد و ضریب نفوذ تلفن ثابت 37.5 درصد است، ضمن اینکه در سال جاری نیز حدود 24 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه‌های حوزه مخابرات شهرستان طبس اختصاص یافته است.

افتتاح رسمی مسکن مهر طبس

نوروزی با بیان اینکه مسکن مهر طبس یکی از بهترین مسکن‌های مهر ویلایی در کشور است، از افتتاح مسکن مهر طبس به صورت رسمی در آینده نزدیک خبر داد.

اجرای طرح هادی روستایی در 60 درصد روستاهای بالای 50 خانوار طبس

وی خاطرنشان کرد: کار مطالعه طرح هادی روستایی در تمامی روستاهای بالای 50 خانوار طبس به اتمام رسیده و در حدود 60 درصد این روستاها فاز اول ساماندهی اجرا شده است که پس از اتمام اجرای طرح هادی روستایی در روستاهای بالای 50 خانوار، مطالعه اجرای این طرح در روستاهای بالای 20 خانوار آغاز خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار یزد ادامه داد: مقاوم‌سازی 3500 واحد روستایی، پرداخت 200 فقره تسهیلات ودیعه مسکن، پرداخت 948 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه تعمیر خانه‌های روستایی و احداث حمام روستایی، صدور 5000 جلد سند برای ساماندهی مسکن روستایی و تملک 250 هکتار اراضی روستاها برای ساماندهی و ارائه به متقاضیان از جمله اقدامات اخیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس است.

هزینه دوبانده کردن طبس - یزد، معادل 5 برابر اعتبار کل استان یزد

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت پروژه‌های راه‌سازی در شهرستان طبس یادآور شد: احداث هر کیلومتر راه اصلی، بیش از 10 میلیارد ریال هزینه دارد، که به عنوان مثال اگر راه طبس - یزد حدود 400 کیلومتر طول داشته باشد، دوبانده کردن این مسیر حدود 4000 میلیارد ریال هزینه دارد که این مبلغ معادل 5 برابر اعتبار کل استان یزد است.

نوروزی اضافه کرد: کار دوبانده کردن قطعه‌ای از مسیر طبس - یزد انجام شده است، اما دوبانده کردن تمام این مسیر به اعتبار قابل‌توجهی نیاز دارد که باید از طریق نمایندگان مجلس پیگیری شود تا در بودجه سال آینده مدنظر قرار گیرد.

وی یادآور شد: هم‌اکنون احداث 295 کیلومتر راه اصلی و 120 کیلومتر راه روستایی در قالب 9 پروژه با اعتبار اولیه بالغ بر 1650 میلیارد ریال در شهرستان طبس در دست اجراست.

10 رام قطار در راه آهن شرق

معاون عمرانی استاندار یزد با اشاره به اینکه راه آهن طبس در چهارراه ریلی کشور واقع شده است، گفت: اداره کل راه هن شرق مستقر در طبس در سال 1384 تعداد سه رام قطار مسافری داشته که این تعداد در سال 1391 به 10 رام افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در بخش حمل بار نیز در سال 1384 حدود 560 هزار تن‌کیلومتر بار توسط اداره کل راه آهن شرق جابجا شده است که این میزان در 9 ماهه نخست سال 1391 به یک میلیون و 800 هزار تن افزایش یافته است.

افزایش 10 برابری بودجه جهاد کشاورزی طبس

نوروزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان طبس نیز بیان کرد: اعتبار بخش کشاورزی شهرستان طبس در سال 1384 حدود 7 میلیارد ریال بوده است که این مبلغ در سال 1390 با درنظر گرفتن اعتبارات ملی و استانی به 70 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تجهیز و نوسازی 450 هکتار از اراضی کشاورزی، 76 کیلومتر کانال‌سازی و احداث 36 کیلومتر جاده بین مزارع از مهمترین اقدامات اخیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس است، ضمن اینکه در سال گذشته 130 میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی به متقاضیان طبسی پرداخت و از این مبلغ حدود 70 میلیارد ریال جذب شده که در نتیجه‌ی آن 49 طرح احداث باغ، 26 طرح گاو شیری، 2 طرح مرغ گوشتی و 10 طرح آب و خاک در شهرستان طبس اجرا شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن