گلشن یک پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی مستقل و رسمی است که از اردیبهشت 1390 با هدف تأثیرگذاری فعال و هدفمند بر روندهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی و سیاسی شهرستان طبس، از طریق اطلاع‌رسانی صحیح و به‌منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات به‌روز این شهرستان و بی‌نیاز کردن مردم از رجوع به پایگاه‌های اطلاع‌رسانی غیرمعتبر، راه‌اندازی شده است.

از مهمترین دلایل راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن، طرح مطالبات اجتماعی و خواسته‌های مردمی و همچنین انعکاس عملکرد دستگاه‌های مختلف و پیشرفت‌های شهرستان طبس است. سهیم کردن مردم در رسانه از طریق تعبیه بخش‌هایی مانند تریبون آزاد، پیشنهاد سوژه خبری و... نیز از اقدامات این پایگاه است.

مجوز فعالیت پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده است. علاوه بر این طی نامه‌ای از سوی معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و نیز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان خطاب به تمامی ادارات و نهادهای شهرستان طبس، مجوزدار بودن این پایگاه اعلام شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن در دوران فعالیت خود به موفقیت‌های درخور توجهی دست یافته است که از جمله آن می‌توان به دریافت ده‌ها لوح تقدیر از سوی نهادهای مختلف شهرستانی؛ کسب رتبه‌های اول تا سوم در جشنواره‌های متعدد شهرستانی، استانی و حتی کشوری توسط خبرنگاران و عکاسان پایگاه، و تجلیل از مدیرمسئول و دو عکاس پایگاه از سوی استاندار خراسان جنوبی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی اشاره کرد.

از تاریخ یک خرداد 1390 تا یک خرداد 1393 تعداد 6984 عدد خبر تولیدی و اختصاصی مربوط به شهرستان طبس به‌وسیله خبرنگاران پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن تهیه و در این پایگاه منتشر شده که میانگین آن تولید روزانه 4.7 خبر است. علاوه بر این حداقل به همین تعداد مطلب دیگر به‌عنوان اخبار ایران و جهان در پایگاه اطلاع رسانی گلشن منتشر شده است. همچنین در این مدت تعداد 10276 قطعه عکس به‌عنوان گزارش تصویری، عکس مرتبط و عکس تزئینی، 49 فایل تصویر (فیلم) و 26 فایل صوت در این پایگاه منتشر شده است.

رتبه جهانی پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن براساس شاخص معتبر الکسا، در ابتدای راه‌اندازی حدود 8.5 میلیون بوده است که این رتبه در خرداد 1393 به 442 هزار و 191 رسیده است. رتبه کشوری این پایگاه نیز از حدود 140 هزار به 6 هزار و 180 رسیده است. الکسا این رتبه را بر اساس سرعت بروزرسانی سایت‌های اینترنتی و میزان مراجعه کاربران به سایت‌ها تعیین می‌کند.

همچنین براساس اطلاعات ارائه شده از سوی الکسا، لینک ورود به پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن در 88 سایت اینترنتی درج شده است؛ به این معنی که 88 سایت مختلف اینترنتی گزینه ورود به پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن را در سایت خود قرار داده‌اند تا مخاطبان‌شان از طریق کلیک بر روی آن گزینه بتوانند به پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن وارد شوند.

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن