باران، بارندگی، بارش
گلشن: رئیس اداره هواشناسی طبس گفت: روستای کلشانه طی سال زراعی جاری با ثبت 55.5 میلیمتر بارندگی، رکوردار بیشترین میزان بارندگی در شهرستان طبس و دومین نقطه پربارش در خراسان جنوبی است و این در حالی است که این روستا در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی‌اش «صفر» ثبت شده است.
افتتاح، بهره برداری، روبان، قیچی
گلشن: رئیس اداره بهزیستی طبس از راه‌اندازی مراکز «مثبت زندگی» در شهرهای عشق‌‌آباد و دیهوک طبس با هدف ارائه‌ی آسان‌تر و باکیفیت‌تر 22 مورد از خدمات سازمان بهزیستی به مددجویان خبر داد.
راه، جاده، راهسازی، آسفالت
رئیس اداره راهداری طبس:
گلشن: رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان طبس گفت: پروژه تعریض ابنیه فنی محور طبس-بشرویه که خواسته دیرین مردم منطقه بوده در دستور کار قرار گرفته است که در قالب آن 16 پل تعریض می‌شود؛ 6 مورد آب‌نما نیز در محورهای عشق‌آباد-بردسکن و طبس-اصفهان به پل تبدیل می‌شود.
کوچ عشایر
کوچ زودرس پائیزه‌ی عشایر خراسان رضوی آغاز شد؛
گلشن: براساس اعلام مدیرکل امور عشایر استان خراسان رضوی، هم‌اکنون کوچ قشلاق 480 خانوار از عشایر طایفه‌ی طاهری و ایلخانی شهرستان بردسکن به همراه 56 هزار رأس دام به شهرستان طبس آغاز شده است؛ این عشایر برای رسیدن به طبس باید مسیری 130 کیلومتری را طی کنند.
فسیل مرجانی
گلشن: محققان دانشگاه فردوسی مشهد 2 گونه‌ی فسیل مرجانی جدید با قدمت حدود 320 میلیون سال را در منطقه‌ای از شهرستان طبس کشف کردند.
حجت الاسلام ابوالفضل مظاهری، امام جمعه عشق آباد طبس
امام جمعه عشق‌آباد طبس در خطبه‌های نماز جمعه:
گلشن: امام جمعه عشق‌آباد طبس ضمن گرامیداشت هفته‌ی نیروی انتظامی، بخش قابل‌توجهی از امنیت حاکم بر کشور را مدیون مجاهدت نیروهای انتظامی دانست و گفت: قاطعیت بر اساس قانون در مقابل قانون‌شکنان و برهم‌زنندگان امنیت، لازمه‌ی کار نیروی انتظامی است.
شکارچی
گلشن: 3 شکارچی متخلف که اقدام به شکار غیرمجاز 3 رأس کل‌وحشی در شهرستان طبس کرده بودند، طی 2 عملیات جداگانه دستگیر شدند؛ از متخلفان مقادیری سلاح، مهمات و لاشه‌ی کل وحشی کشف شد؛ شکار هر رأس کل وحشی 10 میلیون تومان جریمه و 3 تا 6 ماه حبس دارد.
قتل، خون، حادثه، سانحه، تصادف
گلشن: مرحوم میم.شین در اردیبهشت 1394 در محل یک چاه کشاورزی در بخش دستگردان شهرستان طبس به قتل رسید؛ متهم این پرونده در جلسه‌ی اخیر رسیدگی، علت قتل عمد دوست جوانش را دستور «جن» اعلام کرد! متهم به قتل عمد دوستش از طریق متلاشی کردن سر وی با ضربه‌های سنگ اعتراف کرده است.
غار جهنم طبس
گلشن: نماینده‌ی مردم طبس با ارسال نامه‌ای برای رئیس سازمان محیط زیست ایران، خواستار جلوگیری از تخریب غار جهنم در شهرستان طبس شده است؛ غار جهنم در 195 کیلومتری شهر طبس، آهکی و زنده است و لزوم صیانت از آن به تأیید کارگروه غارشناسی کشور رسیده؛ فعالیت یک معدن منگنز در مجاورت این غار خطر تخریب آن را جدی کرده است.
گاز
گلشن: شورای اسلامی بخش دستگردان شهرستان طبس خواستار بهره‌مندی 7 روستای واقع در مجاورت خط انتقال گاز این بخش، از نعمت گاز شده است.

صفحه‌ها