افتتاح، بهره برداری، روبان، قیچی
با حضور وزیر راه و شهرسازی در شهرستان طبس؛
گلشن: وزیر راه و شهرسازی با حضور در شهرستان طبس به طور همزمان ۹۰ کیلومتر از باند دوم راه‌های خراسان جنوبی را افتتاح کرد.
کتاب، کتابخانه، دفتر، نوشتن، کاغذ، برگه
گلشن: بخشدار دیهوک گفت: روستای اسفندیار از توابع بخش دیهوک شهرستان طبس که پیش‌تر به عنوان روستای دوستدار کتاب انتخاب شده بود، اکنون به‌عنوان تنها روستای استان خراسان جنوبی در جمع ۵۴ روستای پایلوت کشور برای اجرای طرح توسعه‌ی کسب و کارهای فرهنگی تعیین شده است.
راه، جاده
تردد روزانه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس از محور طبس - دیهوک؛
گلشن: کارشناس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه احداث باند دوم محور طبس - دیهوک مورد تأیید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفته است، گفت: پیگیری می‌شود تا برای این پروژه ردیف اعتباری در بودجه اصلاحی سال ۱۴۰۰ اختصاص یابد.
آتش، آتش نشانی
بر اثر نشت گاز اتفاق افتاد؛
گلشن: یک منزل مسکونی در دیهوک طبس بر اثر نشت گاز، منفجر و یک نفر مجروح شد.
سیب، سلامتی، درمان
دیهوک نیازمند «دستگاه سنجش زردی نوزادان» است؛
گلشن: رئیس شورای خیرین سلامت بخش دیهوک طبس گفت: خیران امسال ۷۵۰ میلیون ریال در اختیار این شورا قرار داده‌اند که از این محل، تجهیزات متعدد پزشکی خریداری و تحویل مرکز خدمات جامع سلامت دیهوک شده است.
باران، بارندگی، بارش
گلشن: رئیس اداره هواشناسی طبس گفت: روستای کلشانه طی سال زراعی جاری با ثبت 55.5 میلیمتر بارندگی، رکوردار بیشترین میزان بارندگی در شهرستان طبس و دومین نقطه پربارش در خراسان جنوبی است و این در حالی است که این روستا در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی‌اش «صفر» ثبت شده است.
افتتاح، بهره برداری، روبان، قیچی
گلشن: رئیس اداره بهزیستی طبس از راه‌اندازی مراکز «مثبت زندگی» در شهرهای عشق‌‌آباد و دیهوک طبس با هدف ارائه‌ی آسان‌تر و باکیفیت‌تر 22 مورد از خدمات سازمان بهزیستی به مددجویان خبر داد.
آسمان، کویر، رصد، ستاره، منجم، نجوم
گلشن: شب‌های طبس وقتی پرده‌ی جادویی خود را بر سر مردمان می‌گستراند، با سوسوی ستارگانش می‌تواند روشن‌گر چراغ معیشت کویرنشینان باشد و حتی چراغ اقتصاد استان را هم پرنورتر کند؛ اما برخی مسائل، زیبایی آسمان طبس را تهدید به نابودی می‌کند، به‌طوری که کارشناسان اعلام کرده‌اند با روند فعلی، این آسمان بیش از 15 سال برای منجمان دوام نمی‌آورد.
حجت الاسلام حسن ایزدی، امام جمعه دیهوک طبس
امام جمعه دیهوک طبس در خطبه‌های نماز جمعه:
گلشن: امام جمعه دیهوک طبس، بیکاری و مسائل اقتصادی و معیشتی را مهمترین مشکل مردم منطقه دانست و گفت: بسیاری از صنایع، تعطیل شده و یا در حال تعطیل شدن است؛ چرا برخی مسئولان قول می‌دهند اما به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند؛ مسئولان باید به‌دنبال اشتغال‌زایی باشند.
راه، جاده
گلشن: جاده‌ی طبس - دیهوک - بیرجند به دلیل ترافیک سنگین و عبور ناوگان ترانزیت کالا نیازمند احداث باند دوم است؛ عملیات احداث باند دوم جاده‌ی دیهوک - راور نیز از 12 سال پیش آغاز شده اما تاکنون فقط کمتر از 30 درصد از آن به بهره‌برداری رسیده است.

صفحه‌ها