کد خبر: 22356
زمان انتشار: سه شنبه 19 مرداد 1395 ساعت 18:37
آستان مبارک امامزاده حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس
گلشن: 33 ورزشکار دونده که قصد طی کردن مسیر ورود امام رضا(ع) به ایران تا مشهد مقدس را دارند، وارد شهر طبس شده و حرم مطهر برادر ایشان را زیارت کردند؛ از طبس نیز 2 ورزشکار به این گروه اضافه می‌شوند؛ دوندگان طرح جاده‌ی ولایت 1960 کیلومتر را طی 16 روز به‌صورت پیاده طی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، 33 ورزشکار دونده که قصد طی کردن مسیر ورود امام رضا(ع) به ایران به‌صورت پیاده را دارند، ظهر امروز وارد شهر طبس شدند.

این ورزشکاران که ابتدا 30 نفر بودند، برنامه خود را هشتم مرداد از شلمچه آغاز کردند و پس از گذر از استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و یزد و اضافه شدن 3 ورزشکار دیگر در طول مسیر، وارد استان خراسان جنوبی و طبس شده و مورد استقبال گرم اهالی این شهرستان قرار گرفتند.

زیارت گلزار شهدا و آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس، دیدار با مدیرعامل مؤسسه این آستان مبارک، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان طبس و شرکت در جشن بزرگ میزبانی در محل عمارت باغ گلشن طبس از برنامه‌های این گروه در طبس است.

از شهرستان طبس نیز 2 ورزشکار دیگر به نام‌های علیرضا علی‌نیا و مرتضی حلوانیان به این گروه اضافه شده و صبح فردا عازم شهر عشق‌آباد طبس می‌شوند.

دوندگان طرح جاده ولایت در مجموع 1960 کیلومتر را طی 16 روز به‌صورت پیاده طی کرده و پس از عبور از 45 شهرستان کشور، ساعت 10:30 صبح 24 مرداد و همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) از طریق صحن باب‌الجواد، وارد حرم مطهری رضوی در مشهد می‌شوند.

هفتمین جشنواره فرهنگی‌ورزشی رضوی و طرح جاده ولایت با عنوان «شهدای ورزشکار مدافع حرم» نام‌گذاری شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
باسلام و خسته نباشید. خوب بود یه عکس هم از این دوندگان محترم می گذاشتید.
گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن