کد خبر: 22483
زمان انتشار: دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت 09:14
هواپیما، پرواز، فرودگاه
گلشن: رئیس فرودگاه طبس در پاسخ به سؤال «گلشن» گفت: طی 6 ماه نخست امسال 104 پرواز در فرودگاه طبس انجام و به‌وسیله‌ی آن 4805 مسافر جابه‌جا شده‌اند که تعداد پروازها 21 درصد و تعداد مسافران 44 درصد افزایش یافته است؛ وی همچنین به سؤال خبرنگار گلشن درباره‌ی راه‌اندازی پرواز طبس - مشهد نیز پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، امین‌الله صولتی، رئیس فرودگاه طبس در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان طبس، در پاسخ به سؤال خبرنگار گلشن درباره تعداد پرواز‌ها و مسافران جابه‌جا شده از طریق فرودگاه طبس، اظهار داشت: فقط 2 روز در هفته پرواز تهران - طبس و بالعکس در فرودگاه طبس انجام می‌شود که طی 6 ماه نخست سال جاری 104 پرواز شامل 52 ورود و 52 خروج در فرودگاه طبس انجام و به‌وسیله آن 4805 مسافر جابه‌جا شده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد پروازهای انجام شده طی 6 ماه نخست سال جاری در فرودگاه طبس نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 21 درصد و تعداد مسافران جابه‌جا شده 44 درصد افزایش یافته است.

رئیس فرودگاه طبس افزود: همچنین طی 6 ماه ابتدایی امسال 35 هزار کیلوگرم بار مربوط به مسافران توسط این پروازها حمل شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 48 درصد افزایش دارد.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار گلشن درباره تعداد پروازهای لغو شده و همچنین میزان تأخیر پروازها در فرودگاه طبس بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 2 مورد پرواز در 10 فروردین و 12 مرداد با اعلام قبلی لغو شده است.

صولتی یادآور شد: تأخیرهای بیش از 30 دقیقه به‌عنوان تأخیر محسوب می‌شود که در مورد طبس بیشتر تأخیرها انعکاسی و مربوط به پروازهای ورودی به فرودگاه طبس و مقصر آن فرودگاه مهرآباد است و هیچ‌گاه پرواز در فرودگاه طبس معطل نمی‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری فقط یک مورد از پروازهای فرودگاه طبس با 31 دقیقه، تأخیر داشته که علت آن هم انعکاسی و فرودگاه مهرآباد بوده است.

رئیس فرودگاه طبس همچنین در پاسخ سؤال خبرنگار گلشن درباره راه‌اندازی پرواز طبس - مشهد و بالعکس گفت: این پرواز یک مرتبه راه‌اندازی اما به‌دلیل عدم استقبال مسافر لغو شد؛ هم‌اکنون نیز باتوجه به عدم استقبال مسافران راه‌اندازی این پرواز قابل توجیه نیست.

وی درباره افزایش تعداد پرواز تهران - طبس و بالعکس به 3 روز در هفته نیز خاطرنشان کرد: باتوجه به محدودیت ناوگان هوایی و تعداد کم مسافر، امکان افزایش پرواز تهران وجود ندارد.

صولتی تنها راه بقای پروازها را چارتر کردن آن دانست و گفت: چارتر کردن پروازها نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف است؛ فرمانداری طبس پیش از این 20 صندلی از پرواز تهران - طبس و بالعکس را چارتر کرده بود اما مدتی است که صندلی‌های چارتر خود را لغو کرده است؛ هم‌اکنون شرکت‌های زغالسنگ، کک، طرح توسعه معادن و شهرداری از جمله دستگاه‌هایی هستند که از پرواز تهران - طبس و بالعکس، صندلی چارتر دارند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن