کد خبر: 22672
زمان انتشار: يكشنبه 21 خرداد 1396 ساعت 19:39
هواپیما، فردوگاه
گلشن: به‌دنبال توافق برجام، قرارداد خرید 200 فروند هواپیمای جدید برای ایران به امضا رسید که قرار است یک فروند آن به فرودگاه طبس اختصاص یابد؛ گرچه تاکنون از مجموع 200 هواپیما، فقط 3تا وارد کشور شده و اگر همه چیز خوب پیش برود این روند حداقل 10 سال طول می‌کشد، اما امیدواریم به عمرمان قد داده و شاهد پرواز پسابرجامی هواپیمای امن 75 نفره‌ی ATR بر فراز آسمان طبس باشیم.

هادی سلامی، مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: قرار است یک فروند هواپیمای پسابرجامی به فرودگاه طبس اختصاص یافته و در مسیر طبس - تهران و بالعکس مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به پیگیری مسئولان طبس و خراسان جنوبی برای دریافت این هواپیما، افزود: این هواپیما که از نوع ATR است با کیفیت و امنیت بالا، در خدمت مردم طبس خواهد بود.

مسؤول روابط عمومی اداره‌کل فرودگاه‌های استان نیز درباره مشخصات این هواپیما به خبرنگار گلشن گفت: ATR یک هواپیمای 75 نفره بوده و مصرف سوخت آن بسیار کم است؛ در هر شرایطی می‌تواند فرود آید و نیاز به تعمیرات خاصی هم ندارد.

ایمان صدری ادامه داد: این هواپیما برای مسافت‌های کوتاه و با مسافر کم، مناسب است که در فرودگاه طبس تمامی زیرساخت‌های لازم برای کار کردن این نوع هواپیما فراهم است، ضمن اینکه این هواپیما نیاز به زیرساخت خاصی نداشته و در هر فرودگاهی می‌تواند کار کند.

به گزارش گلشن؛ در پی توافق برجام، قرارداد خرید 200 فروند هواپیمای جدید برای ایران به امضا رسید که شامل 100 هواپیمای فرانسوی ایرباس، 80 هواپیمای آمریکایی بوئینگ، و 20 هواپیمای فرانسوی‌ایتالیایی ATR با مجموع 50 هزار صندلی است.

قرار است این 200 هواپیما در یک دوره 10 ساله وارد کشور شود که تاکنون فقط 3 فروند آن در دی 1395، اسفند 1395، و فروردین 1396 به کشور وارد شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن