کد خبر: 22679
زمان انتشار: دوشنبه 19 تير 1396 ساعت 09:05
صعود، کوهنوردی، کوه، قله
گلشن: دو بانوی کوهنورد طبسی موفق شدند همگام با مربیان و باسابقه‌های کوهنوردی، با پیمایش 4 هزار متر كوهپيمایی، جنگل‌نوردی و سنگ‌نوردی، قله‌ی 2800 متری يامان‌داغی بجنورد در استان خراسان شمالی را فتح کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، تيم كوهنوردي بانوان بسيجي خراسان جنوبي که قله‌ی 2800 متري يامان‌داغي بجنورد در خراسان شمالی را فتح کرده‌اند، روز گذشته به استان بازگشتند.

منصوره پناهي و محدثه برهاني از طبس، زهرا ياوري‌نسب و مريم عسكري‌پناه از درميان و زهره نامي از قائن تشكيل‌دهندگان تيم كوهنوردي بانوان بسيجي خراسان جنوبي هستند.

این برنامه در قالب همايش سراسري بانوان بسيجي كشور اجرا شد.

سرپرست گروه كوهنوردان بسيجي خراسان جنوبي در این باره به خبرنگار گلشن گفت: ارتفاع اين قله 2800 متر است، اما از لحاظ پيمايشي چهار هزار متر كوهپيمايي، جنگل‌نوردي و سنگ‌نوردی دارد.

منصوره پناهي افزود: ساعت صعود 4 صبح و ساعت فرود 18 بود و اعضاي تيم كوهنوردي خراسان جنوبي جزو 10 نفر ابتدائي این برنامه بودند که قله كوه يامان‌داغي را فتح کردند.

وی سطح همايش سراسري بانوان بسيجي كشور برای صعود به قله يامان‌داغي خراسان شمالي را بسیار بالا دانست و ادامه داد: بیشتر شركت‌كنندگان در این همایش دو روزه، جزو مربيان كوهنورد و افرادي بودند كه صعودهاي زيادي را در كارنامه خود دارند.

صعود دو بانوی کوهنورد طبسی به قله یامان داغی در بجنورد خراسان شمالی

صعود دو بانوی کوهنورد طبسی به قله یامان داغی در بجنورد خراسان شمالی

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن