کد خبر: 22714
زمان انتشار: جمعه 5 دى 1399 ساعت 11:06
توسط پرسنل آتش‌نشانی فرودگاه طبس انجام شد؛
ساخت نخستین شبیه‌ساز حریق هواپیما کشور در طبس
حریق هواپیما
گلشن: رئیس فرودگاه طبس گفت: شبیه‌ساز حریق هواپیما پس از 5 سال تلاش یک تیم 6 نفره و با هزینه‌ی 50 میلیون تومان، برای نخستین بار در کشور، در فرودگاه طبس ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.

علی‌اکبر سیدی ساعتی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: شبیه‌ساز یا سیمیلاتور حریق هواپیما برای نخستین بار در کشور، در فرودگاه طبس ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این شبیه‌ساز مبلغ 50 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: شبیه‌ساز حریق موتور هواپیما نیز 5 سال پیش، در سال 1394 و برای نخستین بار در کشور در فرودگاه طبس ساخته شد که پس از آن برای برخی از دیگر فرودگاه‌های کشور نیز الگوبرداری شد.

رئیس فرودگاه شهدای طبس ادامه داد: از 5 سال پیش و با تلاش یک تیم 6 نفره از پرسنل آتش‌نشانی فرودگاه، کار ساخت شبیه‌ساز یا سیمیلاتور حریق کل هواپیما پیگیری و سرانجام امروز تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به مشکلات فراوان برای ساخت این شبیه‌ساز، از جمله افزایش قیمت ملزومات و آهن‌آلات، خاطرنشان کرد: مشکلات پیش آمده مانع از ادامه کار این تیم نشد و بالأخره پس از 5 سال تلاش، به سرانجام رسید.

سیدی بیان کرد: در این سیمیلاتور که حریق به‌صورت سه‌بعدی شبیه‌سازی می‌شود، تمامی حالت‌های متصور برای آتش‌سوزی هواپیما از جمله ریزش سوخت از بال هواپیما قابل شبیه‌سازی است.

وی هدف از ساخت این شبیه‌ساز را افزایش آمادگی پرسنل آتش‌نشانی فرودگاه در مواجهه با حوادث احتمالی دانست و افزود: این شبیه‌ساز نیاز به سرویس مداوم ندارد و هزینه نگهداری آن بسیار کم است.

خبرنگار: مجید عصاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن