کد خبر: 22716
زمان انتشار: شنبه 6 دى 1399 ساعت 22:56
فعالیت 19 رشته‌ی ورزشی در طبس از سر گرفته شد؛
کمک مالی به 8 باشگاه ورزشی طبس
فوتبال، ورزش، توپ
گلشن: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان طبس گفت: تاکنون به 8 باشگاه ورزشی آسیب‌دیده از شرایط کرونایی در طبس که متقاضی بوده‌اند، کمک مالی پرداخت شده است و تعدادی دیگر از باشگاه‌ها نیز در صف جبران خسارت هستند.

حسین قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی گلشن درباره کمک‌های صورت گرفته به مجموعه‌های ورزشی آسیب‌دیده‌ی شهرستان طبس اظهار داشت: تاکنون به 8 باشگاه ورزشی آسیب‌دیده از شرایط کرونایی در طبس که متقاضی بوده‌اند، تسهیلات کم‌بهره‌ی 8 و 16 میلیون تومانی پرداخت شده است و تعدادی دیگر از باشگاه‌ها نیز در صف جبران خسارت هستند.

وی ادامه داد: سایر باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی آسیب‌دیده‌ی شهرستان طبس که متقاضی دریافت خسارت هستند نیز می‌توانند از طریق مراجعه به اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی و یا وب‌سایت corona-kara.mcls.gov.ir درخواست‌شان را ثبت کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان طبس درباره وضعیت فعالیت‌های ورزشی در شرایط کرونا در این شهرستان خاطرنشان کرد: پیش از این براساس مصوبات ابلاغی مربوط به شرایط پرخطر کرونا، تمامی مکان‌های ورزشی طبس تعطیل بود، اما اکنون و در وضعیت کم‌خطر، 19 رشته‌ی ورزشی انفرادی و غیربرخوردی در شهرستان طبس فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

وی افزود: این رشته‌های ورزشی شامل تنیس، تنیس روی میز، دارت، شطرنج، وزنه‌برداری، بدمینتون، دو و میدانی، اسکیت، تیراندازی، سوارکاری، اتومبیل‌رانی، موتورسواری، دوچرخه‌سواری، کوهنوردی، پیاده‌روی، بازی‌های فکری، طناب‌زنی، فریزبی و آمادگی جسمانی است.

قدیمی با اشاره به نظارت مظاعف اداره ورزش و جوانان طبس بر فعالیت‌های ورزشی این شهرستان در شرایط کرونا و انجام سازماندهی لازم، افزود: با توجه به شیوع کرونا و لزوم همراهی و همیاری جهت ریشه‌کنی این بیماری، جامعه ورزش شهرستان طبس همواره با رعایت تمامی ضوابط و منطبق بر دستورالعمل‌های بهداشتی پیش رفته که در این زمینه همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد، باشگاه‌های ورزشی و مدیران اماکن ورزشی قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: ظرفیت باشگاه‌ها و هیأت‌های ورزشی را آماده کرده‌ایم تا بلافاصله پس از بهبود شرایط کرونا، همایش‌های ورزشی همگانی، مسابقات ورزشی و تمرینات گروهی ورزشی، به سرعت از سر گرفته شده و به شرایط قبل باز گردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان طبس یادآور شد: ترک ورزش، سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند و از این رو به مردم توصیه می‌کنیم تا در شرایط کرونایی از پیاده‌روی در منزل و انجام حرکات ورزشی با وسایل موجود در منزل غافل نشوند و مقید به ورزش در منزل باشند.

وی با بیان اینکه از مشکلات احتمالی روحی و روانی و استرس‌های وارد شده به خانواده‌ها و به‌ویژه کودکان بر اثر شرایط کرونا نگران هستیم، تصریح کرد: لازم است تا کودکان نیز در محیط کنترل شده‌ی منزل ورزش کنند تا هم انرژی‌شان تخلیه شود و هم نشاط‌شان را باز یابند.

قدیمی گفت: هیأت‌های ورزشی طبس در شرایط کرونایی، فعالیت‌های خوبی در فضای مجازی در راستای ترویج ورزش‌های قابل انجام در منزل و از جمله چالش‌های ورزشی انجام داده‌اند که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

خبرنگار: علیرضا مظلومی

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن