کد خبر: 6810
زمان انتشار: شنبه 2 دى 1391 ساعت 13:07
محمدرضا فلاح زاده، استاندار یزد
گلشن: استاندار یزد گفت: چه از محل طرح بهشت‌آباد و چه از شهرستان خوربیابانک می‌تواند آب کارون به طبس منتقل شود که هر دو موضوع در دستور کار است و اصلاح خواهد شد.

محمدرضا فلاح‌زاده که به شهرستان طبس سفر کرده بود در پاسخ به این سؤال خبرنگار گلشن که «چرا طبس را از آب کارون محروم کرده‌اید؟»، اظهار داشت: عنوان آب کارون صحیح نیست بلکه در قالب این طرح، خط انتقال آب از بهشت‌آباد به سمت استان‌های اصفهان، یزد و کرمان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس نظر مشاورِ طرحِ انتقال آب از بهشت‌آباد، 10 شهرستان استان یزد از محل این طرح بهره‌مند می‌شوند، افزود: علت عدم بهره‌مندی طبس از محل طرح انتقال آب از بهشت‌آباد را از مشاور طرح سؤال کردم که عنوان کردند باتوجه به اینکه خط انتقال آب دریای خزر به استان خراسان جنوبی از بین شهرستان‌های طبس و فردوس عبور می‌کند، شهرستان طبس نیز از محل این خط بهره‌مند خواهد شد که این موضوع در سخنان رئیس جمهور و وزیر نیرو در مراسم کلنگ‌زنی طرح انتقال آب خزر نیز وجود داشت.

استاندار یزد ادامه داد: برای اطمینان از اجرای طرح انتقال آب خزر و همچنین بهره‌مندی شهرستان طبس از این آب، با وزارت نیرو صحبت کردم که گفتند این موضوع قطعی است.

وی اضافه کرد: خط انتقال آب از کارون از سمت استان اصفهان و شهرستان نائین تا شهرستان خوربیابانک نیز می‌رسد که از این مسیر هم می‌تواند آب به طبس منتقل شود.

فلاح‌زاده خاطرنشان کرد: چه از طرح بهشت‌آباد و چه از شهرستان خوربیابانک می‌تواند آب کارون به شهرستان طبس اختصاص یابد که هر دو موضوع در دستور کار است و انشاءالله اصلاح خواهد شد.

صوت مصاحبه استاندار یزد درباره بهره‌مندی طبس از آب کارون

مخاطب گرامی؛ چنانچه برای پخش یا ذخیره‌ی فایل صوتی مشکل دارید، می‌توانید از طریق راست کلیک بر روی لینک آبی‌رنگ فوق و انتخاب گزینه‌ی Save Target as یا Save link as یا «ذخیره پیوند به عنوان…» فایل صوتی را در رایانه‌ی خود ذخیره کنید.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن