نمایش 1 - 10 از 176
تفکر، فکر، نخبه، اقتصاد
محمدمهدی حیدرپور؛
گلشن: برخی نام‌های بزرگ و شناخته در دنیای فناوری و علوم اجتماعی از جمله ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، بیل گیتس و استیون هاوکینگ نسبت به خطرات هوش مصنوعی هشدار داده‌اند. اما بیشتر پژوهشگران هوش مصنوعی سناریوهای آخرالزمانی را رد می‌کنند و معتقدند در شرایطی که ماشین‌ها می‌توانند از هوشی برابر با انسان برخوردار شده و یا حتی از ما باهوش‌تر شوند، اما الگوریتم‌هایی هستند که نمی‌توانند به واقع فراتر از آن چیزی که برنامه‌ریزی شده‌اند، فکر کنند.
نفت، سوخت
حسین بردبار؛
گلشن: سامان نادری مدیرفروش یک شرکت تولیدکننده کمپرسوهای صنعتی معتقد است که بعد از برجام تغییرات زیادی در فروش شرکت حاصل نشده است و همان میزان تولید سابق خودمان را داریم ولی امیدواریم که درماه‌های آینده رفع تحریم‌ها عملی شود.
علامت سؤال، پرسش
سعید ساسانیان؛
گلشن: اگر قدرت سخت که اصلی‌ترین نماد آن قدرت نظامی است، با قدرت نرم که مبتنی بر جذابیت است همراه شود، قدرت هوشمند می‌تواند یک دستاورد عملی برای بازیگر محسوب گردد. به‌نظر می‌رسد اکنون این امر برای روسیه رخ داده است.
انرژی هسته ای
سیدیاسر جبرائیلی؛
گلشن: اخبار موثقی که نگارنده در اختیار دارد،‌ حکایت از آن دارد که قرار است پس از گزارش چندپهلوی آژانس، شورای حکام در قطعنامه‌ای چندپهلو، از مدیرکل آژانس بخواهد «بررسی پرونده PMD» را «متوقف کرده و ادامه ندهد».
ولادیمیر پوتین
ماشاءاله ذراتی؛
گلشن: عزیمت مستقیم پوتین از فرودگاه بدون تشریفات جهت دیدار با رهبر انقلاب و هدیه قرآنی نفیس که دارای ارزش برجسته مادی و معنوی است، نشان از درک صحیح پوتین از جایگاه رهبری دارد.
علامت تعجب
یادداشتی به بهانه‌ی اظهارات قابل تحسین معاون استاندار خراسان جنوبی؛
گلشن: انتظار می‌رود از معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی که اراده‌ی اعلام تخلفات را کرده‌اند، چگونگی تصرف خیابان عمومی توسط استانداری در ساختمان جدید در محدوده‌ی باغ رحیم‌آباد را هم شفاف‌سازی کنند.
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا
علیرضا رضاخواه؛
گلشن: انتقادها از سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه در حال افزایش است؛ کاخ سفید اذعان کرده که استراتژی نظامی‌اش در سوریه شکست خورده است.
حسن روحانی
سیدنظام‌الدین موسوی؛
گلشن: آخرین احضاریه‌ای که از این قماش به‌دست اینجانب رسیده، بابت پرونده‌ی فخیمه‌ی «کرسنت» است. رئیس‌جمهور محترم عنایت داشته باشند که این شکایت حتی به‌واسطه‌ی ورود به ماهیت پرونده و احیاناً اتهام‌زنی به افراد نیست، بلکه دقیقاً به‌خاطر «حرف زدن درباره‌ی کرسنت» است!
تفکر، فکر، نخبه، اقتصاد
بررسی «نقش شهرداری ها در اقتصاد مقاومتی» در گفت‌وگو با دکتر عادل پیغامی؛
گلشن: شهرداری‌ها می‌توانند گاهی با سیاست‌هایشان و یک تغییر در مبلمان یا چینش خدمات شهری، دارایی‌های مردم را ارزش‌گذاری مجدد کنند.
تریبون، میکروفن، سخنرانی
مرتضی فیروزآبادی؛
گلشن: رهبر انقلاب در دیدار اخیر با دانشجویان، چند مطالبه‌ی محوری مرتبط با نقش گفتمان‌سازی دانشجویان را مطرح فرمودند؛ از جمله تأکید بر گفتمان‌سازی دانشجویان در موضوع اقتصاد مقاومتی، اهمیت نقش تصمیم‌سازی دانشجویان و الزامات تأثیرگذاری در این زمینه.

صفحه‌ها