آسفالت، جاده، راه
اجرای ۵۰ پروژه‌ی عمرانی طی ۳ سال توسط شهرداری طبس؛
گلشن: شهردار طبس با اشاره به افزایش قیمت قیر در کشور گفت: شهرداری طبس توان خرید قیر ندارد و کارخانه آسفالت شهرداری هم طی دو سال اخیر فقط ۲۸۰ تن قیر تولید کرده و اکنون برای تأمین قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر با چالش روبرو هستیم.
باران، بارندگی، بارش
گلشن: رئیس اداره هواشناسی طبس گفت: روستای کلشانه طی سال زراعی جاری با ثبت 55.5 میلیمتر بارندگی، رکوردار بیشترین میزان بارندگی در شهرستان طبس و دومین نقطه پربارش در خراسان جنوبی است و این در حالی است که این روستا در مدت مشابه سال گذشته میزان بارندگی‌اش «صفر» ثبت شده است.
زلزله، زمین لرزه
گلشن: مسئول مرکز لرزه‌نگاری طبس گفت: این مرکز با برخورداری از پنج ایستگاه لرزه‌نگاری، تمامی زمین‌لرزه‌های حتی کمتر از یک ریشتر را به‌صورت لحظه‌ای مخابره می‌کند که بزودی با راه‌اندازی ششمین ایستگاه با هزینه دو میلیارد تومان، خطاهای احتمالی به حداقل می‌رسد.
راه، جاده، راهسازی، آسفالت
رئیس اداره راهداری طبس:
گلشن: رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان طبس گفت: پروژه تعریض ابنیه فنی محور طبس-بشرویه که خواسته دیرین مردم منطقه بوده در دستور کار قرار گرفته است که در قالب آن 16 پل تعریض می‌شود؛ 6 مورد آب‌نما نیز در محورهای عشق‌آباد-بردسکن و طبس-اصفهان به پل تبدیل می‌شود.
حریق هواپیما
توسط پرسنل آتش‌نشانی فرودگاه طبس انجام شد؛
گلشن: رئیس فرودگاه طبس گفت: شبیه‌ساز حریق هواپیما پس از 5 سال تلاش یک تیم 6 نفره و با هزینه‌ی 50 میلیون تومان، برای نخستین بار در کشور، در فرودگاه طبس ساخته شد و به بهره‌برداری رسید.
نوزاد، کودک
افزایش ازدواج و کاهش طلاق؛
گلشن: مدیر اداره ثبت احوال شهرستان طبس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با کاهش 4.5 درصدی نسبت به پارسال، 949 نوزاد در طبس متولد شده‌اند که شامل تولد 10 مورد دوقلو است.
انتخابات مجلس شورای اسلامی
گلشن: حکایت برخی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی که بدون تجربه و با رزومه‌ای پر از خالی، صرفاً به واسطه‌ی داشتن مدرک تحصیلی و البته اعتماد به سقف (نفس) پای در میدان رقابت انتخابات گذاشته‌اند!
آّب بی کیفیت
گلشن: مدتی است آب لوله‌کشی شهر طبس به طعم و بویی نامطبوع دچار گشته و حتی رنگش هم پریده! مشکلی که علتش، شکوفه‌دهی جلبک‌های دریچه‌ی سد نهرین به‌عنوان منبع تأمین آب شهر اعلام شده است! اکنون مسئولان مشکل را چاره کرده‌اند و بوی نامطبوع آب سد، جایش را به طعم شور آب چاه داده است! اگر تصفیه‌خانه‌ی طبس فیلتر کربن داشت، این همه داستان نداشتیم!
قوه قضائیه، دادگاه، عدالت
دادستان طبس:
گلشن: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان طبس با اشاره به اینکه شکایت مربوط به حادثه‌ی استخر طبس به دادسرای طبس واصل و روند رسیدگی از همین امروز به‌طور جدی آغاز شده است، گفت: از این لحظه، غیر از مراجع قضائی، چنانچه هر فرد حقیقی یا حقوقی در این باره در فضای مجازی اظهار نظر کند، تحت تعقیب قضائی قرار خواهد گرفت.
شنا، غرق، نجات غریق، آب، دریا، شنا، استخر
گلشن: غرق شدن یک خانم جوان در استخر فجر طبس که موجب مرگ مغزی وی شد، بسیار متأثرکننده است؛ «گلشن» برای واکاوی بیشترِ چندوچون این حادثه‌ی تلخ و حرف و حدیث‌های پیرامون آن، با شاهدان عینی، ناجیان، همسرِ حادثه‌دیده، دادستان، فرمانده انتظامی، مسئولان ورزشی و برخی افراد مرتبط دیگر مصاحبه کرده و به اطلاعات قابل‌توجهی رسیده است.

صفحه‌ها